Dawna stolica Polski, miasto królewskie.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Wawelskie Wzgórze, Rynek krakowski, kościół Mariacki, Muzeum Czartoryskich, Muzeum Narodowe.
więcej o atrakcjach Krakowa...
Kraj bałtycki graniczący z Polską.

 Litwa, ciekawe miejsca na Litwie

Wilno - stolica Litwy, Kowno, Druskienniki, Kłajpeda, Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich.
więcej o atrakcjach Litwy...
Od Świnoujscia do Piasków.

 Polskie morze, wybrzeże bałtyckie, Bałtyk, ciekawe miejsca

Ciekawe miejsca na Morzem Bałtyckim.
więcej o atrakcjach polskiego wybrzeża...
Nieskażona natura, krajobraz z łagodnie opadającymi pagórkami i kopułami drewnianych cerkwi.

 Beskid niski, Lackowa, ciekawe miejsca

Smerekowiec, Gorlice, Ropa, Jasło, Magura Małastowska.
więcej o atrakcjach Beskidu Niskiego...
Miasto, perła renesansu, w południowej części województwa lubelskiego

Zamość, ciekawe miejsca

Do dziś miasto prezentuje się bardzo okazale i jest jedną z większych atrakcji turystycznych naszego kraju.
więcej o atrakcjach Zamościa...WIEDEŃ - ATRAKCJE :
turystyka-atrakcje , Europa,  Austria,  Wiedeń, pałac Hofburg
Austria, Wiedeń, Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów


Atrakcje miasta:

http://www.wien.info/pl - Oficjalny internetowy przewodnik turystyczny po Wiedniu z informacjami o zabytkach, wydarzeniach, rezerwacjach hoteli i Vienna Card.

Katedra św. Szczepana (Stephansdom) - najważniejsza i jedna z najstarszych świątyń w stolicy Austrii, należy też do największych świątyń europejskich, jej całkowita długość wynosi 107, zaś szerokość 34 metry.
Katedra św. Szczepana w Wiedniu - Wikipedia
http://www.stephanskirche.at/ - Oficjalna strona Katedry.

Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów w Wiedniu - można zwiedzić miedzy innymi apartamenty cesarskie, komnaty reprezentacyne, muzeum Sisi. Dodatkowo kompleks obejmuje muzea, kaplice, kościół (Augustinkirche), Austriacką Bibliotekę Narodową, Zimową Szkołę Jazdy oraz biura urzędu prezydenta Austrii. Stylem dominującym jest barok i klasycyzm. Rodzina cesarska zamieszkiwała Hofburg do 1918 roku.
http://www.hofburg-wien.at/ - Oficjalna strona pałacu Hofburg.


Pałac Schönbrunn - dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej - jeden z najpiękniejszych budynków w stylu barokowym w Europie. Pałac ma 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Pałac znajduje się w 13 dzielnicy Wiednia, Hietzingu. W przybudówce znajduje się obecnie Muzeum Powozów. Sam teren wokół pałacu to ogród w stylu francuskim, w którym znajduje się Palmiarnia. Na wzgórzu, z którego roztacza się widok na pałac i Wiedeń, wzniesiona została Glorietta. Poniżej wzgórza znajduje się Fontanna Neptuna.
http://www.schoenbrunn.at/ - Oficjalna strona pałacu Schönbrunn.
Pałac Schönbrunn - Wikipedia

Wiedeńska Opera Państwowa (Wiener Staatsoper) - budynek w stylu neorenesansowym, pierwszy ukończony przy Ringu. Jedna z najlepszych scen operowych na świecie, o urozmaiconym repertuarze na najwyższym poziomie - od baroku do dzieł dwudziestego wieku. W kwietniu, w maju, czerwcu i wrześniu ponad 150 występów operowych i baletowych można obejrzeć na żywo na wolnym powietrzu. Są one wyświetlane na leżącym przed operą placu Herbert-von-Karajan-Platz na ekranie.

Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu (Kunsthistorisches Museum Wien) - jedna z największych na świecie galerii, w zbiorach kolekcja malarstwa europejskiego, sztuki starożytnej i monet. Podziwiać można dzieła m.in.: Velasqueza, Carravagia, Tycjana, Rubensa, Raffaella, Rembrandta, Breugla.
http://www.khm.at/ - Oficjalna strona Muzeum Historii Sztuki.
Muzeum Historii Sztuki - Wikipedia

turystyka-atrakcje , Europa,  Austria,  Wiedeń, Muzeum Sztuk Pięknych
Austria, Wiedeń, Muzeum Historii Sztuki


INNE LINKI DO STRON:
http://www.wien.info/pl - Oficjalny internetowy przewodnik turystyczny po Wiedniu z informacjami o zabytkach, wydarzeniach, rezerwacjach hoteli i Vienna Card.
http://wieden.wyjazdy.travel/ -Główne informacje na temat Wiednia.
Wiedeń - Wikipedia.
http://www.przewodnicypowiedniu.pl/ - Przewodnik po Wiedniu.

http://www.wiedenczycy.info/ - infoPORTAL Polonii w Wiedniu i całej Austrii.Ciekawostki:

Od połowy listopada do Świąt Bożego Narodzenia najpiękniejsze wiedeńskie place zamieniają się w czarujące jarmarki przedświąteczne. Plac Rathausplatz zamienia się w lśniącą bajkową krainę (Wiener Adventzauber), wioska świąteczna na placu Maria-Theresien-Platz, romantyczna Wioska Świąteczna na terenie Starej Kliniki (Altes AKH), Jarmark świąteczny Altwiener Christkindlmarkt na placu Freyung w śródmieściu, jarmark adwentowy Am Hof, kulturalno-bożonarodzeniowy jarmark w Ehrendorfie pod zamkiem Schönbrunn, wioska bożonarodzeniowa pod zamkiem Belvedere, jarmark bożonarodzeniowy na Karlsplatz, świąteczny jarmark na Spittelbergu z licznymi stoiskami z rękodziełem oraz kulinarnymi pomysłami na prezent, jarmark zimowy przy Riesenradplatz, jarmark bożonarodzeniowy przy Stephansplatz.

Ponad 450 balów odbywa się rocznie w Wiedniu. W styczniu i lutym miasto walca hucznie obchodzi karnawał. W Hofburgu odbędą się także liczne znane na całym świecie wydarzenia: jak np. Bal Myśliwych, Bal Lekarzy oraz Bal Prawników. Do legendy należy już Bal w Operze (Opernball), odbywający się w Wiedeńskiej Operze Państwowej (Wiener Staatsoper).

Po słynnej bitwie pod Wiedniem w 1683 roku, Jan III Sobieski, wyłając papieżowi zdobyczną chorągiew, sparafrazował słowa Juliusza Cezara - Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył.

OŚRODKI I PENSJONATY:
http://www.checkvienna.com/pl - 250 apartamentów z kuchnią i wifi w całym Wiedniu
UWAGA !!!
Warto sprawdzić renomę biura podróży. Przede wszystkim powinno ono być członkiem Polskiej Izby Turystyki i mieć doświadczenie w organizacji imprez turystycznych.
Strona Polskiej Izby Turystyki: http://www.pit.org.pl/

http://www.e-konsulat.gov.pl/ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby planujące wyjazd zagraniczny w trybie indywidualnym, nie organizowany przez biuro podróży mogą zgłosić swoją podróż na stronie :
http://www.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx. Jego celem jest umożliwienie kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).
część Beskidów Zachodnich

Beskid Śląski, ciekawe miejsca

Beskidzka Piątka, Brenna, Istebna, Szczyrk, Wisła, Koniaków. Ośrodki narciarskie
więcej o atrakcjach Beskidu Ślaskiego...


Położone wpołudniowo-wschodnia Polsce, to pasmo malowniczych wzgórz ciągnące się szerokim łukiem od Kraśnika na południowy wschód aż do Lwowa.

 Roztocze, zwierzyniec, ciekawe miejsca

Zwierzyniec, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Susiec, Horyniec-Zdrój, Szumy nad Tanwią, Roztoczański Park Narodowy.
więcej o atrakcjach Roztocza...


OGRODNIK AMATOR

Zima w pełni

pełnia zimy, ogrodnik-amator


Jeśli wystąpią obfite opady śniegu, należy regularnie usuwać czapy śniegowe z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Z ziemi śniegu nie należy usuwać, gdyż chroni przed zimnem.
więcej...


http://turystyka-atrakcje.pl/      e-mail : agaleria1@gmail.com