Dawna stolica Polski, miasto królewskie.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Wawelskie Wzgórze, Rynek krakowski, kościół Mariacki, Muzeum Czartoryskich, Muzeum Narodowe.
więcej o atrakcjach Krakowa...




Kraj bałtycki graniczący z Polską.

 Litwa, ciekawe miejsca na Litwie

Wilno - stolica Litwy, Kowno, Druskienniki, Kłajpeda, Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich.
więcej o atrakcjach Litwy...




Nieskażona natura, krajobraz z łagodnie opadającymi pagórkami i kopułami drewnianych cerkwi.

 Beskid niski, Lackowa, ciekawe miejsca

Smerekowiec, Gorlice, Ropa, Jasło, Magura Małastowska.
więcej o atrakcjach Beskidu Niskiego...



TURYSTYKA HISTORYCZNA - LINKI:

Turystyka - Coś dla milośnikow historii :

turystyka-atrakcje , malbork, Zamek krzyżacki, pomorskie , Polska
Zamek krzyżacki w Malborku

http://www.zamek.malbork.pl/ - Muzeum Zamkowe w Malborku, wystawy i wnętrza, sale muzealne, tereny zamkowe.
Zamek został wzniesiony przez Krzyżaków - niemiecki zakon rycerski, którzy przybył na tereny południowego wybrzeża Bałtyku by walczyć z pogańskimi plemionami Prusów. W XIII wielu na podbitych terenach utworzyli własne państwo. W XIV i XIV wieku Malbork, siedziba wielkich mistrzów Zakonu, był największym zamkiem swiata. Stanowił ważne miejsce o dużym znaczeniu politycznym i gospodarczym w średniowiecznej Europie, był centum kultury rycerskiej, do którego przybywali liczni goście.
http://www.moszna-zamek.pl/ - Zamek Moszna, zespół pałacowy, z XVIII-XX w. Obecny pałac pochodzi z końca XIX i początku XX wieku . Ze wzgledu na architekturę nazywany polski Disneylandem. Zamek, zgodnie z fantazją właściciela i budowniczego Franza Huberta, ma 365 pomieszczeń i 99 wież, z których słynie. Przy zamku oranżeria, restauracja, kawiarnia i hotel. Pałac otacza ponad 200-hektarowy park.

http://www.karpackatroja.pl/ - Skansen Archeologiczny Karpacka Troja Trzcinica 646 38-207 Przysieki.
W początkach epoki brązu, niedaleko dzisiejszego Jasła istniała silnie ufortyfikowana osada. W latach 1650-1350 p.n.e istniała tu cywilizacja Otomani-Füzesabony wnosząca do Europy Środkowo-Wschodniej prądy kulturowe świata śródziemnomorskiego. Później, na fundamentach Karpackiej Troi swój gród zbudowali Słowianie. W skansenie można podziwiać eksponaty z wszystkich tych epok; od glinianych figurek po wczesnośredniowieczne wyroby ze srebra.

Zamki i pałace w Polsce:

http://www.hhpolska.com/ - Historyczne Hotele w Polsce, grupa luksusowych hoteli o wysokim standardzie, z nami odbiędziesz wyjątkową podróż do przeszłości.

dolnośląskie
http://www.dolinapalacow.pl/ - Dolina Zamków i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej. Królewskie rezydencje w Wojanowie i Karpnikach oraz pałace i dwory w Bobrowie, Pakoszowie, Maciejowcu, Komarnie, Dąbrownicy, Radomierzu, Barcinku, Dziwiszowie, Rybnicy, Staniszowie i wiele innych.
http://www.ksiaz.walbrzych.pl/ - Zamek Książ. Oficjalna strona Przedsiębiorstwa Zamek Książ Sp. z o.o. - jeden z największych Zamków w Polsce zwany Perłą Dolnego Śląska.
Książ - Wikipedia

łódzkie
http://www.zamkilodzkie.pl/ - Zamki i Pałace Województwa Łódzkiego. Architektura obronna, pałace i dwory województwa łódzkiego - opisy, zdjęcia, tapety.
http://www.zamek.leczyca.info.pl/ - Zamek Królewski w Łęczycy - Strona o Muzeum w Łęczycy, o zabytkach Łęczyckich, rysie historycznym, o diable Borucie żyjącym na zamku w Łęczycy. Gotycki, ceglany gmach, powstał z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego w latach 1357-1380 wraz z murami otaczającymi miasto.

śląskie
Zabytkowy Park i Pałac Pszczyński - w zamku o bogatej i ciekawej historii znajduje się Muzeum Wnętrz Zamkowych. Park zajmuje 156 ha i jest jednym z najpiękniejszych parków Górnego Śląska. Jest to park krajobrazowy typu angielskiego z łukowymi mostami, klasycystyczną altaną na wyspie i innymi elementami architektury ogrodowej.
Zameczek myśliwski w Promnicach - położony w lesie nad jeziorem Paprocańskim. Zbudowany w stylu angielskiego neogotyku, gościł wiele znamienitych osób; w tym cesarzy pruskich Fryderyka i Wilhelma II. W chwili obecnej w zameczku urządzona jest ekskluzywna restauracja i niewielki hotel.
Zameczek w Lublińcu - zbudowany prawdopodobnie w XIV wieku przez książąt opolskich jako obronna warownia. W XVI i XVII wieku przekształcano go w pałac. Zamek był również siedzibą sądów i szpitala psychiatrycznego. Położony w spokojnej okolicy, po jednej stronie centrum miasta, rynek, a po drugiej park. Hotel w Zamku Lubliniec został założony w 2010, w ofercie także konferencje, sale szkoleniowe, restauracja oraz SPA.

warmińsko - mazurskie
http://www.palac-galiny.pl/ - Zespół Pałacowy Galiny. Pensjonat i stadnina koni. Historia pałacu i informacje o okolicy. Galeria zdjęć.

Zamki i pałace zagranicą:

http://www.historichotels.org/ - Historyczne hotele Ameryki, Historic Hotels of America | Historic Travel Experiences, 128 quality hotels of historic architecture and ambience, a diverse collection ranging from 10 room to 960 room properties and from small-town inns to downtown.









Miasto, perła renesansu, w południowej części województwa lubelskiego

Zamość, ciekawe miejsca

Do dziś miasto prezentuje się bardzo okazale i jest jedną z większych atrakcji turystycznych naszego kraju.
więcej o atrakcjach Zamościa...




miasto położone malowniczo na Wyżynie Sandomierskiej, nad Wisłą, opodal ujścia Sanu.

Zamość, ciekawe miejsca

Perła architektury otoczona wspaniałą przyrodą : lessowymi wąwozami i tarasowymi ogrodami. Urokliwe miejsce z bogatą historią, ciekawymi zabytkami
więcej o atrakcjach Sandomierza...


OGRODNIK AMATOR

Zima w pełni

pełnia zimy, ogrodnik-amator


Jeśli wystąpią obfite opady śniegu, należy regularnie usuwać czapy śniegowe z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Z ziemi śniegu nie należy usuwać, gdyż chroni przed zimnem.
więcej...


http://turystyka-atrakcje.pl/      Licznik odwiedzin: 7018