Kraj bałtycki graniczący z Polską.

 Litwa, ciekawe miejsca na Litwie

Wilno - stolica Litwy, Kowno, Druskienniki, Kłajpeda, Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich.
więcej o atrakcjach Litwy...
Stolica Austrii.

 Wiedeń stolica Austrii, ciekawe miejsca

Pałacu Hofburg, Katedra św. Szczepana, Pałac Schönbrunn - dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej.
więcej o atrakcjach Wiednia...TURYSTYKA - EUROPA:

turystyka-atrakcje , Europa,  Austria,  Wiedeń, Muzeum Sztuk Pięknych
Austria, Wiedeń, Muzeum Sztuk Pięknych


Austria :
http://www.austria.info/pl - Wakacje, Ferie, Urlop w Austrii - narty i nie tylko! Oficjalna strona Österreich-Werbung o ofercie turystycznej Austrii.
http://www.wien.info/pl - Oficjalny internetowy przewodnik turystyczny po Wiedniu z informacjami o zabytkach, wydarzeniach, rezerwacjach hoteli i Vienna Card.
Ponad 450 balów odbywa się rocznie w Wiedniu. W styczniu i lutym miasto walca hucznie obchodzi karnawał. W Hofburgu odbędą się także liczne znane na całym świecie wydarzenia: jak np. Bal Myśliwych, Bal Lekarzy oraz Bal Prawników. Do legendy należy już Bal w Operze (Opernball), odbywający się w Wiedeńskiej Operze Państwowej (Wiener Staatsoper).

turystyka-atrakcje , Europa,  Włochy. Florencja, Most Złotników (wł. Ponte Vecchio, dosł. Stary Most)
Włochy. Florencja, Most Złotników (wł. Ponte Vecchio, dosł. Stary Most)

Włochy :
http://www.kierunekwlochy.pl/ - kompleksowy portal dla turystów i osób zafacynowanych Włochami.
http://aleksandraseghi.com/ - Moja Toskania - Życie w najpiekniejszym regionie włoskim na wyciągnięcie ręki.
http://www.mojatoskania.com/ - MojaToskania - Duch antyku, praca i podróże.


turystyka-atrakcje , Europa, Anglia. Londyn, Pałac Buckingham
Londyn - Pałac Buckingham - oficjalna rezydencja władców brytyjskich.

Wielka Brytania :
http://www.tourist-information-uk.com/ - najpolpularniejsze atrakcje i miejsca w Wielkiej Brytanii. Londyn, Anglia, Szkocja, Walia. Strona w języku angielskim.
http://wirtualnabrytania.blogspot.com/ -Traveling Around Great Britain: Co warto zobaczyć w wielkiej Brytanii, ciekawostki o Wielkiej Brytanii.

Turystyka po sąsiedzku :

Czechy :
http://poland.czechtourism.com/ - Czeska Centrala Ruchu Turystycznego - CzechTourism. Wszystko o Republice Czeskiej. Wypoczynek w Czechach, co zwiedzić, informacje praktyczne.
http://www.pl.moravia-czech.eu/ -Czechy jakich nie znamy. Poznajmy Morawy.

Litwa :
Litwa - Wilno - stolica Litwy - malowniczo położone na Pojezierzu Wileńskim, Kowno - drugie pod względem ilości mieszkańców, Druskienniki - najpopularniejsze litweskie uzdrowisko, Kłajpeda - najważniejszy port kraju. Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich, położona na wyspie w Trokach pod Wilnem.
http://www.litwa.info.pl/ - Wycieczki na Litwę z Grupą TravelOne.pl:: wakacje samolotem, last minute, wczasy z dojazdem własnym, hotele i bilety lotnicze, Litwa klimat, przewodnik.

Europa trochę dalej :

Holandia :
http://www.holandia.pl/ - Podróżowanie autem i rowerem, praktyczne informacje, pieniądze, opieka medyczna, komunikacja, zakwaterowanie, gastronomia, informacja turystyczna.
Szwajcaria :
http://www.mojaszwajcaria.pl/ - Oficjalne informacje Switzerland Tourism dla turystów podróżujących do Szwajcarii. Zakwaterowanie, mapy, sport.

Islandia :
http://www.islandia.org.pl/ - polska strona o Islandii. Islandia. Największa i najstarsza strona o Islandii. Praktyczne porady dla podróżników, wiadomości z Islandii po polsku.
http://www.iceland.pl/ -Portal oferuje wiele informacji o Islandii - przydatnych zarówno turyście jak i badaczom Islandii.
UWAGA !!!
Warto sprawdzić renomę biura podróży. Przede wszystkim powinno ono być członkiem Polskiej Izby Turystyki i mieć doświadczenie w organizacji imprez turystycznych.
Strona Polskiej Izby Turystyki: http://www.pit.org.pl/

http://www.e-konsulat.gov.pl/ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby planujące wyjazd zagraniczny w trybie indywidualnym, nie organizowany przez biuro podróży mogą zgłosić swoją podróż na stronie :
http://www.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx. Jego celem jest umożliwienie kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).


http://turystyka-atrakcje.pl/      Licznik odwiedzin: 7348