położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim, na północno-zachodnim krańcu Polski

Międzyzdroje, ciekawe miejsca

Nadmorski kurort nazywany często perłą Bałtyku, o rozległych, piaszczystych plażach, usytuwany w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego. .
więcej o atrakcjach Międzyzdrojów...
Nieskażona natura, krajobraz z łagodnie opadającymi pagórkami i kopułami drewnianych cerkwi.

 Beskid niski, Lackowa, ciekawe miejsca

Smerekowiec, Gorlice, Ropa, Jasło, Magura Małastowska.
więcej o atrakcjach Beskidu Niskiego...
Położone wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej, we wschodniej części wyspy Wolin.

Międzywodzie, ciekawe miejsca

Nadmorska miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa atrakcyjnie usytuowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. .
więcej o atrakcjach Międzywodzia...
Część Pomorza, region kulturowy.

 Kaszuby, pojezierze kaszubskie, ciekawe miejsca

Kartuzy, Kościerzyna, Pojezierze Kaszubskie, Gdynia, Puck.
więcej o atrakcjach Kaszub...
Dawna stolica Polski, miasto królewskie.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Wawelskie Wzgórze, Rynek krakowski, kościół Mariacki, Muzeum Czartoryskich, Muzeum Narodowe.
więcej o atrakcjach Krakowa...


Położone wpołudniowo-wschodnia Polsce, to pasmo malowniczych wzgórz ciągnące się szerokim łukiem od Kraśnika na południowy wschód aż do Lwowa.

 Roztocze, zwierzyniec, ciekawe miejsca

Zwierzyniec, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Susiec, Horyniec-Zdrój, Szumy nad Tanwią, Roztoczański Park Narodowy.
więcej o atrakcjach Roztocza...

ŚWINOUJŚCIE - POLSKIE MORZE - TURYSTYKA - ATARAKCJE:

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście, plaża
Świnoujście - plaża rankiem.

Świnoujście - miasto - uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim. Położone nad cieśniną Świną, w północnej jego części łączy się z Morzem Bałtyckim, a południowej z Zalewem Szczecińskim. Swym zasięgiem obejmuje 44 wyspy z czego 3 są zamieszkałe : Uznam, Wolin i Karsibór. Między wyspami Uznam i Wolin jedyną (jak na razie) łączność stanowią przeprawy promowe.
Świnoujście - kraina 44 wysp - Oficjalny serwis Świnoujścia ? informacje o mieście, aktualności, noclegi.
Świnoujście - Wikipedia. http://www.swinoujscie.it/

Świnoujscie jest jednym z najatrakcyjniejszych kąpielisk nadmorskich, posiada wspaniałe warunki naturalne, piękną piaszczystą plażę, a jego wyspiarskie położenie umożliwia uprawianie sportów wodnych, żeglarstwa i wędkowania.
Walory naturalne Świnoujścia ze specyficznym, łagodnym mikroklimatem, wilgotnym powietrzem z dużą zawartością aerozolu morskiego, jak i odkyte pod koniec XIX wieku zasoby solanki i borowiny zdecydowały o uzyskaniu statusu uzdrowiska. Leczy się tu choroby układu oddechowego, układu krążenia, układu nerwowego, reumatyczne, kobiece, skóry oraz choroby zawodowe.
www.uzdrowisko.pl - "Uzdrowisko Świnoujście" S.A.

Piaszczysta plaża oddzielona jest od dzielnicy nadmorskiej pasem szerokich wydm, ciągnie się równolegle do promenady, ma ponad 10 km długości i dochodzi miejscami do 50-70 m szerokości. Brzeg opada ku morzu bardzo łagodnie, tworząc rozległe płytkie kąpieliska.

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście, stawa młyny
Stawa młyny, Świnoujście.

Atrakcje miasta:
- Stawa Młyny - symbol miasta, charakterystyczny dla portu Świnoujście znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, zbudowany pod koniec XIX w. Usytuowany na końcu zachodniego falochronu portowego, stanowi cel nadmorskich spacerowiczów.
- Promenada nadmorska - kilkukilometrowy, popularny depytak biegnący wzdłuż morza. Przy promenadzie znajduje się muszla koncertowa, wiele punktów gastronomicznych, sklepów i stoisk z pamiątkami, sprzedawców bursztynowej biżuterii. Przy promenadzie można również podziwiać XIX - wieczne pensjonaty o ciekawej architkturze oraz starannie ukwiecone klomby.
- Park Zdrojowy - utworzony pod koniec XVIII wieku, powiększony na początku XIX w, jest jednym z najciekawszych parków nadmorskich. Ma powierzchnię 40 ha i jest starannie utrzymany. Rośnie w nim ponad 60 gatunków drzew i krzewów, przede wszystkim buki, dęby, cisy i tuje a także roślinnośc śródziemnomorska. Pomiedzy drzewami przebiegją alejki spacerowe a wzdłużnich starannie utrzymane klomby i dywany kwiatowe. Park Zdrojowy w Świnoujściu - Wikipedia.
- Muzeum Rybołówstwa Morskiego - ma swoją siedzibę w budynku byłego Ratusza Miejskiego. Budynek ten jest najstarszym budynkiem w mieście. Posiada zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej.
Strona muzeum : http://www.muzeum-swinoujscie.pl/ - Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu.
- Latarnia morska -zbudowana w połowie XIX wieku, najwyższa na polskim wybrzeżu Bałtyku, jedna z najwyższych w Europie oraz najwyższa na świecie latarnia morska wykonana z cegły; położona jest w dzielnicy Warszów miasta Świnoujście. Jej wysokość sięga blisko 65 metrów, a samo światło wyniesione jest 68 metrów nad poziom morza. Zasięg światła - 25 Mm. Na jej szczyt prowadzi ponad 300 schodów.
Strona obiektu : http://www.latarnia-morska.org/ - Latarnia morska w Świnoujściu. Latarnia morska w Świnoujściu - Wikipedia.
- Forty - zbudowane zostały na obu brzegach ujścia Świny w XIX wieku w celu obrony cieśniny. Obecie zachowały się trzy - czwarty został rozebrany w latach 70-tych XX wieku.
- Fort Anioła - muzeum architektury militarnej. Zbudowany w latach 1854-1858, za czasów panowania króla pruskiego Frederyka Wilhelma IV jako punkt artyleryjsko - obserwacyjny Twierdzy Świnoujście. Architektura nawiązuje do Mauzoleum Hadriana (dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie).
Strona muzeum : http://www.fortaniola.pl/ - Fort Anioła w Świnoujściu.
- Fort Gerharda - zwany również Fortem Wschodnim - należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie i od 2010 roku jest siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Położony jest we wschodniej części Świnoujścia, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej.
Strona obiektu : http://www.fort-gerharda.pl/ - Fort Gerharda w Świnoujściu . Fort Gerharda - Wikipedia.
- Fort Zachodni - fort pruskiej Twierdzy Świnoujście, wybudowany w latach 1856-1861, przeznaczony do obrony portu przed wrogimi okrętami. Składa się on z jednokondygnacyjnej reduty na planie kwadratu, do roku 1863 wzmocnionej murowanymi skrzydłami i otoczonej wałem ziemnym oraz fosą wodną.
Strona obiektu : http://www.fortzachodni.pl/ - Westbatterie - Zachodni Fort Artyleryjski. Fort Zachodni - Wikipedia.
- Wieża widokowa - wieża neogotyckiego kościoła na rogu ulic Paderewskiego i Piłsudzkiego. Jest zachowaną częscią kościoła ewangelickiego, który został zniszczon y pod koniec II wojny światowej, potem rozebrany. Wieża jest udostępniona do zwiedzania, jest znakomitym punktem widokowym.
- Rejsy wycieczkowe :
http://www.swinoujscie-rejsy.pl/ - Rejsy wycieczkowe statkiem pasażerskim m/s "Chateaubriand" z przewodnikiem, na trasie 24 km, przez 2 godz.

Przyroda :
http://www.wolinpn.pl/ - Woliński Park Narodowy.

Inne atrakcje w sąsiedztwie :
http://www.jomsborg-vineta.com/ - Wolin, Centrum Słowian i Wikingów.
http://www.sulomino.pl/ - agroturystyka Sułomino, wyspa Wolin.
Jezioro Turkusowe w Wapnicy.
http://usedom-wollin.eu/wyspy_uznam_i_wolin.htm - Wyspa Uznam i wyspa Wolin oraz niemieckie miejscowosci przygraniczne - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.
Międzyzdroje - 12 km na wschód od Świnoujscia, miasto w województwie. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyzdroje, położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Nadmorski kurort nazywany często perłą Bałtyku, o rozległych, piaszczystych plażach, usytuwany w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego. Więcej informacji o Międzyzdrojach...
Międzywodzie - 30 km na wschód od Świnoujscia, nadmorska miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa położona wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej, we wschodniej części wyspy Wolin.
Należy do gminy Dziwnów, leży na zachód od Dziwnowa, jest atrakcyjnie usytuowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim co przyciąga amatorów sportów wodnych. Więcej informacji o Międzywodziu...

Kościoły, parafie :
http://parafia.swinoujscie.pl/ - Kościół pw. Chrystusa Króla w Świnoujściu, Plac Kościelny 1.
Świątynia z XIII w. wzniesina na miejscu wcześniejszego gotyckiego kościoła. W nawie głównej drewniany model statku-korwety z 1881 roku, podwieszony do sufitu.
http://www.parafiagwiazdymorza.swi.pl/ - Kościół MB Gwiazdy Morza w Świnoujściu, ul. Piastowska 11.
Neogotycka świątynia z końca XIX wieku - do II wojny światowej jedyny kościók katolicki w Świnoujściu. We wnętrzu witraże o dużej wartości artystycznej.

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście atrakcje, latarnia morska
Latarnia morska, Świnoujście.

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście atrakcje, Park Zdrojowy
Park Zdrojowy, Świnoujście.

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście atrakcje, promenada
Świnoujscie - część uzdrowiskowo-wczasowa.

turystyka-atrakcje , polskie morze, Fort Anioła, zachodniopomorskie, Świnoujście
Fort Anioła.


urystyka-atrakcje , polskie morze, Fort Anioła, zachodniopomorskie, Świnoujście
Fort Zachodni.


Ciekawostka :
Obszar plaży w Świnoujściu przez lata powiększał się za sprawą cofania się morza. Piaski osadzające się przy brzegu sprawiły, że w ciągu 200 lat linia brzegowa w tym rejonie przesunęła się o 1,5 km.Wczasy, noclegi w Świnoujściu :
http://admiral2.pl/ - Admirał II Hotel Świnoujście.
http://afrodyta.obitur.pl/ - Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Afrodyta w Świnoujściu.
http://www.interferie.pl/barbarka/ - Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy Barbarka w Świnoujściu.
http://hotelcis.pl/ - Hotel Cis nad morzem w Świnoujściu.
http://graal.swinoujscie.pl/ - Graal - Świnoujście - Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy.
http://www.dwkarkonosze.pl/ - Dom Wczasowy Karkonosze, Świnoujście.
http://orskorab.pl/ - KORAB Ośrodek Rehabilitacyjno-Sanatoryjny - Świnoujście.
http://www.naturatour.pl/ - OW Meduza Świnoujście.
http://www.dwlimba.com.pl/ - Dom Wczasowy "Limba" - Świnoujście.
http://www.ottaviano.pl/ - Hotel Ottaviano Świnoujście.
http://www.hotelpolaris.pl - Hotel Polaris w Świnoujściu.
http://www.dwporabka.com.pl/ - PORĄBKA Dom Wczasowy Świnoujście wczasy nad morzem.
http://www.dwposejdon.pl/ - Dom wypoczynkowy Posejdon, Świnoujście.
http://www.nat.pl/nasze-obiekty/hotel-rybniczanka-w-swinoujsciu - Wczasy w Świnoujściu. Hotel Rybniczanka - NAT.pl.
http://www.dpt-noclegi.pl/ - Dom Pracy Twórczej w Świnoujściu.
http://villaadler.pl/ - Villa Adler w Świnoujściu.
http://www.pensjonatjowisz.pl/ -Pensjonat Jowisz w Świnoujściu.
http://www.pastelowy.pl/ -Pensjonat Pastelowy w Świnoujściu.
http://dwbryza.obitur.pl/ - Dom Wycieczkowy Bryza, Świnoujście.ZACHODNIOPOMORSKIE - CIEKAWE LINKI:
http://zp.pl/ - Zachodniopomorskie. Turystyczny serwis informacyjny województwa.
województwo zachodniopomorskie - Wikipedia
http://morzeprzygody.eu/ - Województwo Zachodniopomorskie. Morze przygody - to hasło, które w pełni odzwierciedla charakter regionu. Różnorodność występujących tutaj walorów sprawia, iż na Pomorze Zachodnie możemy zaprosić każdego turystę! Zachodniopomorskie. Turystyczny serwis informacyjny województwa.UWAGA !!!
Warto sprawdzić renomę biura podróży. Przede wszystkim powinno ono być członkiem Polskiej Izby Turystyki i mieć doświadczenie w organizacji imprez turystycznych.
Strona Polskiej Izby Turystyki: http://www.pit.org.pl/

http://www.e-konsulat.gov.pl/ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby planujące wyjazd zagraniczny w trybie indywidualnym, nie organizowany przez biuro podróży mogą zgłosić swoją podróż na stronie :
http://www.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx. Jego celem jest umożliwienie kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).
Od Świnoujscia do Piasków.

 Polskie morze, wybrzeże bałtyckie, Bałtyk, ciekawe miejsca

Ciekawe miejsca na Morzem Bałtyckim.
więcej o atrakcjach polskiego wybrzeża...
część Beskidów Zachodnich

Beskid Śląski, ciekawe miejsca

Beskidzka Piątka, Brenna, Istebna, Szczyrk, Wisła, Koniaków. Ośrodki narciarskie
więcej o atrakcjach Beskidu Ślaskiego...
Stolica Austrii.

 Wiedeń stolica Austrii, ciekawe miejsca

Pałacu Hofburg, Katedra św. Szczepana, Pałac Schönbrunn - dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej.
więcej o atrakcjach Wiednia...
malownicze, najwyższe góry w Polsce.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Najciekawsze miejsca: Zakopane, Bukowina Tatrzańska , Giewont, Morskie Oko, Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska.
więcej o atrakcjach Tatr.


OGRODNIK AMATOR

Zima w pełni

pełnia zimy, ogrodnik-amator


Jeśli wystąpią obfite opady śniegu, należy regularnie usuwać czapy śniegowe z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Z ziemi śniegu nie należy usuwać, gdyż chroni przed zimnem.
więcej...

Kalendarz ogrodnika

kalendarz ogrodnika jesień, ogrodnik-amator


Zabezpieczamy ogród przed zimą. Coraz częściej uprawiamy w swoich ogrodach rośliny, które pochodzą z miejsc o łagodniejszym klimacie. I choć w w okresie zimowym wymagają zabezpieczenia to jednak warto posadzić je w swoim ogrodzie.
więcej...Agaleria, ciekawe linki, przydatne strony
Ciekawe strony, przydatne liki, katalog stron internetowych
Strony zawsze pod ręką: serwisy informacyjne, kursy walut, rozkład jazy pkp, pogoda, program tv...

OSTATNIO DODANE:

Zdrowie :     http://www.health-watch.pl/ -Health Watch to bieżący informator o aktualnie dostępnych na rynku w promocyjnych cenach preparatach, suplementach diety i lekach dostępnych bez recepty.

Rozrywka:     http://najlepsze.net.pl - Na stronie znajdują się listy najlepszych filmów z różnych kategorii (np. najlepsze dramaty, najlepsze filmy z 2015 roku, itp.).

Praca :     http://www.praca4u.net/ - Praca4u za granicą ponad 200 ogłoszeń dziennie.

Serwisy informacyjne :     http://telewizjarepublika.pl/ - Telewizja Republika - wiadomości | informacje | wydarzenia - Polska i świat.


więcej ciekawych linków...http://turystyka-atrakcje.pl/      e-mail : agaleria1@gmail.com