Część Pomorza, region kulturowy.

 Kaszuby, pojezierze kaszubskie, ciekawe miejsca

Kartuzy, Kościerzyna, Pojezierze Kaszubskie, Gdynia, Puck.
więcej o atrakcjach Kaszub...
miasto - uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski

Świnoujście, ciekawe miejsca

Położone nad cieśniną Świną, w północnej jego części łączy się z Morzem Bałtyckim, a południowej z Zalewem Szczecińskim.
więcej o atrakcjach Świnoujscia...
Dawna stolica Polski, miasto królewskie.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Wawelskie Wzgórze, Rynek krakowski, kościół Mariacki, Muzeum Czartoryskich, Muzeum Narodowe.
więcej o atrakcjach Krakowa...
Kraj bałtycki graniczący z Polską.

 Litwa, ciekawe miejsca na Litwie

Wilno - stolica Litwy, Kowno, Druskienniki, Kłajpeda, Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich.
więcej o atrakcjach Litwy...
Nieskażona natura, krajobraz z łagodnie opadającymi pagórkami i kopułami drewnianych cerkwi.

 Beskid niski, Lackowa, ciekawe miejsca

Smerekowiec, Gorlice, Ropa, Jasło, Magura Małastowska.
więcej o atrakcjach Beskidu Niskiego...
malownicze, najwyższe góry w Polsce.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Najciekawsze miejsca: Zakopane, Bukowina Tatrzańska , Giewont, Morskie Oko, Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska.
więcej o atrakcjach Tatr.POLSKIE MORZE - OD ŚWINOUJŚCIA PO PIASKI - ATRAKCJE - KATALOG STRON :

turystyka-atrakcje , polskie morze, pomorskie, plaża, Piaski
Ustka - widok na morze z promenady.

Wybieramy głównie "swoje" morze - Bałtyk, chociaż klimat raczej nie rozpieszcza turystów . Lata są stosunkowo chłodne -najcielplejszy jest lipiec. W miesiącach letnich dość często zdarzają się opady deszczu ale w zamian można skorzystać z wielu innych atrakcji oraz nieograniczonego dostępu do świeżego, żywicznego powietrza nadmorskiego bogatego w tlen i jod. Wybrzeże to miejsce wypoczynku turystycznego i leczniczego - przybywają tu kuracjusze z dolegliwościami układu oddechowego i krwionośnego, a także cierpiący na alergie i bóle reumatyczne.

Najciekawsze miasta i miejscowości polskiego Bałtyku :

Świnoujście - miasto - uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim. Położone nad cieśniną Świną, w północnej jego części łączy się z Morzem Bałtyckim, a południowej z Zalewem Szczecińskim. Więcej informacji o Świnoujściu...

Międzyzdroje - miasto w województwie. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyzdroje, położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Nadmorski kurort nazywany często perłą Bałtyku, o rozległych, piaszczystych plażach, usytuwany w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego. Więcej informacji o Międzyzdrojach...

Międzywodzie - Nadmorska miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa położona wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej, we wschodniej części wyspy Wolin.
Należy do gminy Dziwnów, leży na zachód od Dziwnowa, jest atrakcyjnie usytuowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim co przyciąga amatorów sportów wodnych. Więcej informacji o Międzywodziu...

Dziwnów - miejscowość położona na Mierzei Dziwnowskiej między morzem Bałtyckim a rzeką Dziwną, atrakcyjne miejsce do plażowania i uprawiania sportów wodnych.

Dziwnówek, - niewielka miejscowość wypoczynkowa polożona u nasady Mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską - północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Pobierowo - miejscowość letniskowa położona na wysokim brzegu, wśród nadmorskiego lasu sosnowego. Posiada ładną, piaszczystą plażę oraz warunki do uprawiania surfingu.

Pustkowo - wieś, nadmorska miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim w północno-zachodniej Polsce, w gminie Rewal. Dobre miejsce na wakacyjny odpoczynek w ciszy i spokoju.

Trzęsacz - znana miejscowość nadmorska, pięknie położona na wysokim klifowym brzegu morza. Wspaniała plaża, lasy sosnowe, powietrze o dużej zawartości jodu i tlenu. Wchodzi w skład gminy Rewal.

Rewal -kąpielisko nadmorskie położone na wysokim brzegu klifowym, z szeroką, piaszczystą plażą. Miejscowość o charakterze malowniczego miasteczka z małym rynkiem.

Niechorze - dawna osada rybacka, obecnie znana miejscowość nadmorska. Ciekawe jest położenie Niechorza, między morzem Bałtyckim a jeziorem Liwia.

Pogorzelica - miejscowość nadmorska położona wśród lasów świerkowo-sosnowych, nad zachodnim brzegiem jeziora Liwia Łuża.

Mrzeżyno - nadmorska miejscowośc wypoczynkowa położona nad sztucznym przekopem rzeki Regi, w pobliżu bagien i trzęsawisk. Jedno z najładniejszych kąpielisk Pomorza Zachodniego.

Rogowo -niewielka miejscowość położona pomiędzy Mrzeżynem a Dżwirzynem, na zachód od Kołobrzegu. Leży na mierzei oddzielającej Bałtyk od jeziora Resko Przymorskie.

Dźwiżyno - miejscowość polożona między Bałtykiema jeziorem Resko Przymorskie, na zachód od Kołobrzegu.

Grzybowo, Grzybowo – wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, we wschodniej części Wybrzeża Trzebiatowskiego nad Morzem Bałtyckim.

Kołobrzeg - miasto w województwie zachodniopomorskim, polożone nad rzeką Persętą, przy jeje ujściu do morza. Morski port handlowy, pasażerski i wojjenny. Renomowane i największe uzdrowisko na polskim wybrzeżu, ze wspaniałym mikroklimatem i długa, piaszczystą plażą.

Ustronie Morskie - miejscowość wczasowa na Środkowym Pomorzu ze wspaniałym klimatem, sosnowym lasem, klifowym brzegiem oraz piaszczystą plażą.

Gąski - wieś letniskowa położona na Wybrzeżu Słowińskim, w gminie Mielno. Latarnia morska w Gąskach jest trzecią pod względem wielkości na polskim wybrzeżu.

Sarbinowo - wieś letniskowa położona na Wybrzeżu Słowińskim, w gminie Mielno. Plaża piaszczysta, wąska z kolorowymi kamyczkami.

Mielno - duża wieś nadmorska w północno-zachodniej Polsce, w powiecie koszalińskim. Położona nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim.

Łazy - wieś w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno, między jeziorami Jamno i Bukowo.

Dąbki - wieś uzdrowiskowa w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo, leżą jednocześnie nad Bałtykiem i dużym, przymorskim jeziorem Bukowo.

Bobolin - wieś w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo, ciche letnisko pomiędzy miejscowościami Dąbki i Darłowo. Odległość od brzegu morza około 500 m.

Darłowo,
Kopań,
Wicie,
Rusinowo,
Jarosławiec,

Ustka - miasto w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Uzdrowisko z klimatem o właściwościach leczniczych ze solankami i złożami torfu leczniczego.

Rowy,
Łeba,
Dębki,
Karwia,
Jastrzębia Góra,

Władysławowo - miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Mieści się tutaj port rybacki, Dom Rybaka, Aleja Gwiazd Sportu oraz park rozrywki Ocean Park.

Chałupy,
Kuźnica,
Jastarnia,
Jurata,

Hel - miasto w województwie pomorskim, położone na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim. Ośrodek turystyczny i kąpielisko nadmorskie, ośrodek rybołówstwa oraz garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym.

Puck,
Rewa,

Gdynia - duży port handlowy i pasażerski w Trójmieście. Posiada rozległe nadmorskie tereny spacerowe, Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni a do Nabrzeża Pomorskiego przycumowane są dwie jednostki pływające : Niszczyciel ORP „Błyskawica” oraz Żaglowiec „Dar Pomorza”.

Sopot - Sopot – miasto w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską, położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

Stegna,
Sztutowo,
Kąty Rybackie,

Krynica Morska - miasto w województwie pomorskim, na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Miejscowość turystyczna z portem morskim, czterema przystaniami morskimi i letnim kąpieliskiem.

Piaski,

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Międyzydroje, molo
Plaża w Międzyzdrojach.
turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Międyzydroje, molo
Molo w Międzyzdrojach.

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Międyzydroje, molo
Wejście na molo w Międzyzdrojach.

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście, stawa młyny
Stawa młyny, Świnoujście.
POLSKIE MORZE - OD ŚWINOUJŚCIA PO PIASKI - WIĘCEJ ZDJĘĆ :

turystyka-atrakcje , polskie morze, zachodniopomorskie, Świnoujście, Park Zdrojowy
Park Zdrojowy, Świnoujście.

turystyka-atrakcje , kaszuby, pomorskie, akwarium gdyńskie
Akwarium Gdyńskie.

turystyka-atrakcje , polskie morze, pomorskie, plaża, Piaski
Plaża w Piaskach.Hotele, wczasy, noclegi - polskie morze :

http://admiral2.pl/ - Admirał II Hotel Świnoujście.
http://afrodyta.obitur.pl/ - Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Afrodyta w Świnoujściu.
http://www.interferie.pl/barbarka/ - Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy Barbarka w Świnoujściu.
http://hotelcis.pl/ - Hotel Cis nad morzem w Świnoujściu.
http://graal.swinoujscie.pl/ - Graal - Świnoujście - Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy.
Więcej noclegów w Świnoujściu...

http://www.miedzyzdroje-stilo.pl/ - Stilo – Ośrodek Wypoczynkowy w Międzyzdrojach.
http://www.gromada.pl/ow-miedzyzdroje - Ośrodek Wypoczynkowy Gromada Międzyzdroje.
Więcej noclegów w Międzyzdrojach...

http://www.gabimorze.pl/ - Ośrodek Wypoczynkowy Gabi Międzywodzie.
http://gryfmiedzywodzie.pl/ - Ośrodek Gryf Międzywodzie.
http://www.gwarek-miedzywodzie.pl/ - Gwarek Ośrodek Wczasowo - Rehabilitacyjny, Międzywodzie.
Więcej noclegów w Międzywodziu...
UWAGA !!!
Warto sprawdzić renomę biura podróży. Przede wszystkim powinno ono być członkiem Polskiej Izby Turystyki i mieć doświadczenie w organizacji imprez turystycznych.
Strona Polskiej Izby Turystyki: http://www.pit.org.pl/

http://www.e-konsulat.gov.pl/ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby planujące wyjazd zagraniczny w trybie indywidualnym, nie organizowany przez biuro podróży mogą zgłosić swoją podróż na stronie :
http://www.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx. Jego celem jest umożliwienie kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim, na północno-zachodnim krańcu Polski

Międzyzdroje, ciekawe miejsca

Nadmorski kurort nazywany często perłą Bałtyku, o rozległych, piaszczystych plażach, usytuwany w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego. .
więcej o atrakcjach Międzyzdrojów...
Stolica Austrii.

 Wiedeń stolica Austrii, ciekawe miejsca

Pałacu Hofburg, Katedra św. Szczepana, Pałac Schönbrunn - dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej.
więcej o atrakcjach Wiednia...
Położone wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej, we wschodniej części wyspy Wolin.

Międzywodzie, ciekawe miejsca

Nadmorska miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa atrakcyjnie usytuowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. .
więcej o atrakcjach Międzywodzia...


Agaleria, ciekawe linki, przydatne strony
Ciekawe strony, przydatne liki, katalog stron internetowych
Strony zawsze pod ręką: serwisy informacyjne, kursy walut, rozkład jazy pkp, pogoda, program tv...

OSTATNIO DODANE:

Zdrowie :     http://www.health-watch.pl/ -Health Watch to bieżący informator o aktualnie dostępnych na rynku w promocyjnych cenach preparatach, suplementach diety i lekach dostępnych bez recepty.

Rozrywka:     http://najlepsze.net.pl - Na stronie znajdują się listy najlepszych filmów z różnych kategorii (np. najlepsze dramaty, najlepsze filmy z 2015 roku, itp.).

Praca :     http://www.praca4u.net/ - Praca4u za granicą ponad 200 ogłoszeń dziennie.

Serwisy informacyjne :     http://telewizjarepublika.pl/ - Telewizja Republika - wiadomości | informacje | wydarzenia - Polska i świat.


więcej ciekawych linków...


OGRODNIK AMATOR

Zima w pełni

pełnia zimy, ogrodnik-amator


Jeśli wystąpią obfite opady śniegu, należy regularnie usuwać czapy śniegowe z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Z ziemi śniegu nie należy usuwać, gdyż chroni przed zimnem.
więcej...

Kalendarz ogrodnika

kalendarz ogrodnika jesień, ogrodnik-amator


Zabezpieczamy ogród przed zimą. Coraz częściej uprawiamy w swoich ogrodach rośliny, które pochodzą z miejsc o łagodniejszym klimacie. I choć w w okresie zimowym wymagają zabezpieczenia to jednak warto posadzić je w swoim ogrodzie.
więcej...


http://turystyka-atrakcje.pl/      Licznik odwiedzin: 11153