Od Świnoujscia do Piasków.

 Polskie morze, wybrzeże bałtyckie, Bałtyk, ciekawe miejsca

Ciekawe miejsca na Morzem Bałtyckim.
więcej o atrakcjach polskiego wybrzeża...


Agaleria, ciekawe linki, przydatne strony
Ciekawe strony, przydatne liki, katalog stron internetowych
Strony zawsze pod ręką: serwisy informacyjne, kursy walut, rozkład jazy pkp, pogoda, program tv...

OSTATNIO DODANE:

Zdrowie :     http://www.health-watch.pl/ -Health Watch to bieżący informator o aktualnie dostępnych na rynku w promocyjnych cenach preparatach, suplementach diety i lekach dostępnych bez recepty.

Rozrywka:     http://najlepsze.net.pl - Na stronie znajdują się listy najlepszych filmów z różnych kategorii (np. najlepsze dramaty, najlepsze filmy z 2015 roku, itp.).

Praca :     http://www.praca4u.net/ - Praca4u za granicą ponad 200 ogłoszeń dziennie.

Serwisy informacyjne :     http://telewizjarepublika.pl/ - Telewizja Republika - wiadomości | informacje | wydarzenia - Polska i świat.


więcej ciekawych linków...
OPISANE CIEKAWE MIEJSCA:


 Krasiczyn, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
KRASICZYN
Malowniczo położony nad Sanem, jest jedną z dawnych rezydencji rodu Krasickich. Zamek na planie czworoboku z czterema basztami ozdobionymi bogatymi attykami. Do spacerów doskonale nadaje sią otaczający zamek park.
Więcej informacji o Krasiczynie... Bieszczady , Lutowiska, ciekawe miejsca
BIESZCZADY
Południowo-wschodni skrawek kraju - ostatnie fragmenty prawdziwie dzikiej przyrody. Zalew Soliński, uzdrowisko Polańczyk, Bieszczadzki Park Narodowy, połoniny - Caryńska i Wetlińska oraz rozległy szczyt Tarnica.
Więcej informacji o Bieszczadach... sandomierz, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
SANDOMIERZ
miasto położone malowniczo na Wyżynie Sandomierskiej, nad Wisłą, opodal ujścia Sanu. Perła architektury otoczona wspaniałą przyrodą : lessowymi wąwozami i tarasowymi ogrodami. Urokliwe miejsce z bogatą historią, ciekawymi zabytkami.
Więcej informacji o Sandomierzu... Zamość, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
ZAMOŚĆ
Miasto, perła renesansu, w południowej części województwa lubelskiego. powstało na pustym polu w dolinie rzeczki Łabuńki, z inicjatywy kanclerza Jana Zamoyskiego. Do dziś miasto prezentuje się bardzo okazale i jest jedną z większych atrakcji turystycznych naszego kraju.
Więcej informacji o Zamościu... Beskid niski,  ciekawe miejscaBESKID NISKI
Nieskażona natura, krajobraz z łagodnie opadającymi pagórkami i kopułami drewnianych cerkwi. Smerekowiec, Gorlice, Ropa, Jasło, Magura Małastowska.
Więcej informacji o Beskidzie Niskim... Beskid śląski,  ciekawe miejscaBESKID ŚLĄSKI
Część Beskidów Zachodnich. Beskidzka Piątka, Brenna, Istebna, Szczyrk, Wisła, Koniaków. Ośrodki narciarskie, Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.
Więcej informacji o Beskidzie Śląskim... Briancon,  ciekawe miejscaBRIANÇON (FRANCJA, ALPY)
Miasto-twierdza położone nad rzeką Durance w Alpach francuskich na wysokości 1350 m n.p.m. Miasteczko otoczone jest XVII-wiecznymi fortyfikacjami wznoszącymi się na skalnych półkach. Do największych budowli obronnych należy Fort des Tetes oddzielony od miasta skalistym wąwozem, którego brzegi łączy kamienny most Pont d'Asfeld.
Więcej informacji o Briançon...Kaszuby, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
KASZUBY
Część Pomorza, region kulturowy. Malownicze Pojezierze Kszubskie, gdzie wypoczywa mniej turystów niż na Mazurach, Kartuzy, Kościerzyna, Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Zamek krzyżacki w Bytowie, kamienne kręgi w Odrach.
Więcej informacji o Kaszubach... Wawelskie Wzgórze, Rynek krakowski, kościół Mariacki,  Muzeum Czartoryskich,  Muzeum Narodowe.
KRAKÓW
Dawna stolica Polski, miasto królewskie.Wawelskie Wzgórze, Rynek krakowski, kościół Mariacki, Muzeum Czartoryskich, Muzeum Narodowe, Muzeum Kultury Żydowskiej, park wodny, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej informacji o Krakowie... litwa, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
LITWA
Kraj bałtycki graniczący z Polską. Wilno - stolica Litwy, Kowno, Druskienniki, Kłajpeda, Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich.
Więcej informacji o Litwie...Międzywodzie, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
MIĘDZYWODZIE
Nadmorska miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa atrakcyjnie usytuowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. Leży wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej, we wschodniej części wyspy Wolin.
Więcej informacji o Międzywodziu...Międzyzdroje, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
MIĘDZYZDROJE
położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim, na północno-zachodnim krańcu Polski. Nadmorski kurort nazywany często perłą Bałtyku, o rozległych, piaszczystych plażach, usytuwany w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego.
Więcej informacji o Międzyzdrojach... Roztocze, zwierzyniec, ciekawe miejsca
ROZTOCZE
Położone w południowo-wschodniej Polsce pasmo malowniczych wzgórz ciągnące się szerokim łukiem od Kraśnika na południowy wschód aż do Lwowa.
Więcej informacji o Roztoczu... świnoujście, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne
ŚWINOUJŚCIE
miasto - uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim. Położone nad cieśniną Świną, w północnej jego części łączy się z Morzem Bałtyckim, a południowej z Zalewem Szczecińskim.
Więcej informacji o Świnoujściu...tatry, zakopane, bukowina Tatrzańska, Białka tatrzńska, ciekawe miejsca
TATRY
Malownicze, najwyższe góry w Polsce. Najciekawsze miejsca: Zakopane, Bukowina Tatrzańska , Giewont, Morskie Oko, Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska.
Więcej informacji o Tatrach... Wiedeń stolica Austrii, ciekawe miejsca
WIEDEŃ
Pałacu Hofburg, Katedra św. Szczepana, Pałac Schönbrunn - dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej. Wiedeńska Opera Państwowa, Muzeum Historii Sztuki.
Więcej informacji o Wiedniu...

UWAGA !!!
Warto sprawdzić renomę biura podróży. Przede wszystkim powinno ono być członkiem Polskiej Izby Turystyki i mieć doświadczenie w organizacji imprez turystycznych.
Strona Polskiej Izby Turystyki: http://www.pit.org.pl/

http://www.e-konsulat.gov.pl/ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby planujące wyjazd zagraniczny w trybie indywidualnym, nie organizowany przez biuro podróży mogą zgłosić swoją podróż na stronie :
http://www.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx. Jego celem jest umożliwienie kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).


OGRODNIK AMATOR

Zima w pełni

pełnia zimy, ogrodnik-amator


Jeśli wystąpią obfite opady śniegu, należy regularnie usuwać czapy śniegowe z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Z ziemi śniegu nie należy usuwać, gdyż chroni przed zimnem.
więcej...

Kalendarz ogrodnika

kalendarz ogrodnika jesień, ogrodnik-amator


Zabezpieczamy ogród przed zimą. Coraz częściej uprawiamy w swoich ogrodach rośliny, które pochodzą z miejsc o łagodniejszym klimacie. I choć w w okresie zimowym wymagają zabezpieczenia to jednak warto posadzić je w swoim ogrodzie.
więcej...http://turystyka-atrakcje.pl/      e-mail : agaleria1@gmail.com