część Beskidów Zachodnich

Beskid Śląski, ciekawe miejsca

Beskidzka Piątka, Brenna, Istebna, Szczyrk, Wisła, Koniaków. Ośrodki narciarskie
więcej o atrakcjach Beskidu Ślaskiego...
Nieskażona natura, krajobraz z łagodnie opadającymi pagórkami i kopułami drewnianych cerkwi.

 Beskid niski, Lackowa, ciekawe miejsca

Smerekowiec, Gorlice, Ropa, Jasło, Magura Małastowska.
więcej o atrakcjach Beskidu Niskiego...
Renesansowy zamek , jest jedną z dawnych rezydencji rodu Krasickich.

Krasiczyn, ciekawe miejsca

Wspaniała budowna na planie czworoboku wraz z otaczającym zamek parkiem.
więcej o atrakcjach Krasiczyna...
Kraj bałtycki graniczący z Polską.

 Litwa, ciekawe miejsca na Litwie

Wilno - stolica Litwy, Kowno, Druskienniki, Kłajpeda, Zamek w Trokach - dawna rezydencja wielkich książat litewskich.
więcej o atrakcjach Litwy...
Stolica Austrii.

 Wiedeń stolica Austrii, ciekawe miejsca

Pałacu Hofburg, Katedra św. Szczepana, Pałac Schönbrunn - dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej.
więcej o atrakcjach Wiednia...

BIESZCZADY - TURYSTYKA - ATRAKCJE :

turystyka-atrakcje , bieszczdy, punk widokowy Lutowiska
Bieszczady - Punkt widokowy w Lutowiskach.

Atrakcje regionu:

Południowo-wschodni skrawek kraju - ostatnie fragmenty prawdziwie dzikiej przyrody, zachodnia część Beskidów Wschodnich. Bieszczady to doskonałe miejsce na piesze wędrówki z licznymi szlakami turystycznymi np. na Bukowe Berdo. Słyną również z rozległych pól jagodowych a jesienią jest szansa na obfite grzybobranie. Zimą można skorzystać tras narciarskich np. w Ustrzykach Dolnych. Najciekawsze miejsca w Bieszczadach :
- Zalew Soliński - nazywany bieszczadzkim morzem, miejsce z niezwykłymi widokami. Jezioro Solińskie jest sztucznym zbiornikiem, z portem jachtowym oraz kąpieliskiem. Jego niezwykłą atrakcją jest zapora - ma prawie 842 m wysokości i 664 m długości - jest najwyższą taką kontrukcją w Polsce. Wybudowaną ją aby ujarzmić San który zalewał okoliczne wsie i pola. Po zaporze można spacerować (jeżeli ktoś zatęsknił z tłokiem), zwiedzać też można hydroelektownię od środka - dociera się wtedy aż 6 metrów poniżej lustra wody. Na przystani białej floty w Solinie można wsiąść na stateczek i opłynąć zalew.
- Uzdrowisko Polańczyk - najbardziej znana miejscowość nad Soliną, wieś wczasowo - uzdrowiskowa położona na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Leczy się tu między innymi choroby układu oddechowego i moczowego oraz choroby kobiece. Dobrym miejscem na spacery są też okolice : Wołkowyja, Bukowiec i Chrewt.

- Biesczadzki Park Narodowy - o powierzchni ponad 27 tys. ha, jedno z najbardziej dzikich i najmniej zaludnionych pasm górskich. Najciekawsze obszary Bieszczad : fragmenty starej Puszczy Karpackiej z sędziwymi bukami, świerkami, jaworami i olszynami porastającymi doliny potoków. Połoniny - szczyty gór pokryte trawiastymi halami. Bogata przyroda : ponad 700 gatunków roślin, a wśród zwierząt można spotkać niedźwiedzie, rysie, żbiki i orły.

- Połoniny - Caryńska i Wetlińska oraz rozległy szczyt Tarnica.
- Drewinane cerkiewki - charakterystyczne dla bieszczadzkich wsi. W wielu znajdują się muzea z drewnianymi ikonostasami wypełnionymi ikonami. Jedną z nich jest Cerkiew św. Dymitra w Piątkowej leżąca na Szlaku Architektury Drewnianej, jest filią Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Oprócz Piątkowej warto zobaczyć cerkwie w Smolniku nad Sanem, Ustrzykach Dolnych, Równi, Bystrem koło Michniowca.
- Bieszczadzka kolejka wąskotorowa - powstała przed I wojną światową. Bazą kolejki jest stacja w Majdanie. Stąd pociągi kursują w kierunku stacji Przysłup (zatrzymując się w Cisnej, Dołżycy i Krzywem) oraz Balnica.

turystyka-atrakcje , bieszczdy, zalew  soliński
Bieszczady - Zalew Soliński, z przystani można wypłynąć stateczkiem.

NARTY :
http://ustrzyki-narty.pl - Ustrzyki Narty - Wyciągi narciarskie w Bieszczadach. Stacje narciarskie Laworta i Gromadzyń.

LINKI DO STRON:
Bieszczady - Wikipedia.
http://www.bieszczady.pl/ - Noclegi w Bieszczadach, pensjonaty, domki, agroturystyka, hotele, kwatery, ośrodki. Wiadomości, praktyczne informacje dla turystów, interaktywne mapy .
http://www.twojebieszczady.net/ - Bieszczady - przewodnik Twoje Bieszczady na wakacje i cały rok.
http://bieszczady24.pl/ - Bieszczady24.pl - Bieszczadzki Portal Turystyczny | Noclegi Bieszczady.

http://solina.pl/ - Oficjalna witryna PGE Energia Odnawialna Spółka Akcyjna Oddział w Solinie. Informacje o firmie i jej działalności. Atrakcja turystyczna ? zwiedzanie zapory.
https://www.bdpn.pl/ -Bieszczadzki Park Narodowy - oficjalny serwis internetowy prezentujący zagadnienie dotyczące działalnooci Parku, związane z przyrodą i jej ochroną.
Bieszczadzki Park Narodowy - Wikipedia
Hotele, wczasy, noclegi - Bieszczady :
http://polanczyk-noclegi.pl/ - Polanczyk-Noclegi.pl - Gazdówka u Janusza w Polańczyku oferuje domki góralskie, tanie pokoje gościnne, apartament 7 osobowy.
http://www.arlamow.pl/ - Arłamów**** - luksusowy hotel w górach zaprasza. Zaciszna lokalizacja w sercu Bieszczad, nienaganna obsługa, komfortowe noclegi i wiele atrakcji.
http://www.debowagazdowka.pl/ - Gościniec DĘBOWA GAZDÓWKA położony jest 5 km od Ustrzyk Dolnych w miejscowości Łodyna.
http://www.sianki.pl/ - Sianki gospodarstwo agroturystyczne położone w bardzo spokojnej i malowniczej okolicy pomiędzy lasem, a rzeką San. Jest ono odległe 12 km od Sanoka i 9 km od Leska.

UWAGA !!!
Warto sprawdzić renomę biura podróży. Przede wszystkim powinno ono być członkiem Polskiej Izby Turystyki i mieć doświadczenie w organizacji imprez turystycznych.
Strona Polskiej Izby Turystyki: http://www.pit.org.pl/

http://www.e-konsulat.gov.pl/ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby planujące wyjazd zagraniczny w trybie indywidualnym, nie organizowany przez biuro podróży mogą zgłosić swoją podróż na stronie :
http://www.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx. Jego celem jest umożliwienie kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).miasto położone malowniczo na Wyżynie Sandomierskiej, nad Wisłą, opodal ujścia Sanu.

Zamość, ciekawe miejsca

Perła architektury otoczona wspaniałą przyrodą : lessowymi wąwozami i tarasowymi ogrodami. Urokliwe miejsce z bogatą historią, ciekawymi zabytkami
więcej o atrakcjach Sandomierza...


Położone wpołudniowo-wschodnia Polsce, to pasmo malowniczych wzgórz ciągnące się szerokim łukiem od Kraśnika na południowy wschód aż do Lwowa.

 Roztocze, zwierzyniec, ciekawe miejsca

Zwierzyniec, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Susiec, Horyniec-Zdrój, Szumy nad Tanwią, Roztoczański Park Narodowy.
więcej o atrakcjach Roztocza...
Miasto, perła renesansu, w południowej części województwa lubelskiego

Zamość, ciekawe miejsca

Do dziś miasto prezentuje się bardzo okazale i jest jedną z większych atrakcji turystycznych naszego kraju.
więcej o atrakcjach Zamościa...
malownicze, najwyższe góry w Polsce.

 Kraków, ciekawe miejsca w Krakowie

Najciekawsze miejsca: Zakopane, Bukowina Tatrzańska , Giewont, Morskie Oko, Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska.
więcej o atrakcjach Tatr.


OGRODNIK AMATOR

Zima w pełni

pełnia zimy, ogrodnik-amator


Jeśli wystąpią obfite opady śniegu, należy regularnie usuwać czapy śniegowe z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Z ziemi śniegu nie należy usuwać, gdyż chroni przed zimnem.
więcej...

Kalendarz ogrodnika

kalendarz ogrodnika jesień, ogrodnik-amator


Zabezpieczamy ogród przed zimą. Coraz częściej uprawiamy w swoich ogrodach rośliny, które pochodzą z miejsc o łagodniejszym klimacie. I choć w w okresie zimowym wymagają zabezpieczenia to jednak warto posadzić je w swoim ogrodzie.
więcej...http://turystyka-atrakcje.pl/      e-mail : kontakt@turystyka-atrakcje.pl